Wzorcowy BIP

"Wzorcowy BIP" - to strona podmiotowa Biuletynu Informacji Publicznej przygotowana w oparciu o aplikację „IDcom CMS-BIP” opracowana przez Organizatora Programu "Publicznie Przejrzyści" - firmę IDcom Group Sp. z o.o.Co to jest "Wzorcowy BIP"?


To inteligentny system udostępniania informacji publicznej opracowany na podstawie aktualnych przepisów prawnych oraz potrzeb i oczekiwań redaktorów. Wdrożony został w ponad 1100 jednostek publicznych, w których obsługiwany jest przez ponad 2300 użytkowników każdego dnia.


Dlaczego jest mi potrzebny?

Pomaga profesjonalnie i rzetelnie udostępnianiać informacje publiczne. Podnosi efektywność pracy redaktorów. Otrzymuje najwyższe wyniki podczas kontroli i audytów. Jakość gwarantowana jest przez Certyfikat Przejrzystości Publicznej.


Dlaczego responsywność?

Wzorcowy BIP został opracowany w technice RWD (Responsive Web Design) co oznacza, że jest dostosowany do wyświetlania na urządzeniach mobilnych.  

Aż 25 proc. internautów ma dostęp do internetu tylko przez urządzenia mobilne, a liczba ta ciągle rośnie. Dlatego Wzorcowy BIP już dziś daje możliwość, by publikowane informacje trafiały bezpośrednio na telefony mieszkańców.


Dlaczego dostęność?

Od dnia 1 czerwca 2015r. weszło w życie prawo, które nakłada na jednostki samorządu terytorialnego obowiązek dostosowania posiadanych przez nich serwisów internetowych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dostępny serwis internetowy wspiera minimalizację wykluczenia cyfrowego obywateli. Oznacza, że każda osoba bez względu na ograniczenia techniczne lub związane z niepełnosprawnością będzie miała zagwarantowany dostęp do informacji publikowanych przez instytucje publiczne.

Jakich dostarcza korzyści?

 1. Dostępny dla osób niepełnosprawnych
 2. Dostosowany do urządzeń mobilnych
 3. Ekspresowy czas wdrożenia
 4. Aktualizowany pod obowiązujące przepisy prawne
 5. Certyfikat w pakiecie
 6. Nowoczesny wygląd
 7. Ergonomiczny panel administracyjny

 

Dla kogo?

 

 1. Dla jednostek samorządu terytorialnego
 2. Dla jednostek organizacyjnych
 3. Dla urzędów pracy
 4. Dla firm komunalnych
 5. Dla pozostałych jednostek publicznych określonych w paragrafie 4 ustawy o dostępie do informacji publicznej

Kontakt